Klik venligst



Forsiden
      

Vognmandens nye Iveco Stralis er fyldt med komfort

Torsdag 25. september 2014 kl: 09:50
Af: Redaktionen

Vognmand Michael Christensen fra Vissenbjerg, har skiftet sin hidtidige Iveco Stralis ud med den nye model. Den nye lastbil er en Stralis med tweensteer, en 480 hk motor og Eurotronic automatiseret gearkasse

Vognmandens nye Iveco Stralis er fyldt med komfort
Michael Christensen skal bruge meget tid bag rattet i sin nye Iveco Stralis. Derfor har han valgt at få den leveret med lidt mere komkirt. Det gælder blandt andet ventilerede lædersæder, vandfyr og fuldautomatisk klimaanlæg. 


Derudoder er den nye Stralis som standard udstyret med en Ivecoconnect-navigationssystemet og med et "Driving Style Evaluation-system", som hjælper Michael Christensen til at optimere sin kørsel og spare brændstof. 


Den nye Iveco Stralis er opbygget med rødt dørkpladekit, som matcher til bilen, fuld sideafskærmning og luftforskydelig skammel.


Michael Christensen skal i sin nye Iveco Stralis køre for Daugaard Transport, som blandt andet løser transportopgaver for Glud & Marstrand.


Den nye Iveco Stralis blev leveret fra Iveco Odense.




Klik venligst

© Copyright 2025 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Transportvirksomhed i Herning har sat en krog i elektriske transporter
- Hollandsk distributionsbil er en alsidig distributionslastbil
- Vognmand i Bording har fået ny tre-akslet lastbil med stjerne
- Hollandsk distributionsbil er blevet hædret i Irland
- Vognmand i Nordsjælland har fået ny tre-akslet forvogn med wirehejs
- Bestanden af tunge lastbiler er vokset med 339
- Tre-akslet påhængsvogn blev overført til Kalundborg
- Tre-akslet påhængsvogn er blevet overført til Himmerland
- Entreprenør på Nordøstfyn har fået fire-akslet tip-trailer ti freelance-opgaver
- International transportkoncern har fået flere elektriske trækkere
- To stjerne og to kors er sendt ud på vejene
- Tørring-vognmand transporterer godset under isoleret tag på city-trailer

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst