To-akslet trækker har franske flag i fælgen
Tirsdag 16. maj 2023 kl: 12:14
Af: Redaktionen
Vognmandsforretningen, Ny Fugl Phønix ApS, der har hjemsted ved Næstved, har fået leveret en ny tre-akslet metal-sort Renault Trucks T-HIGH 480 4X2 trækker med turbo compound-motor i en særlig "Paris Limited Edition"
Den nye trækker, der fløj fra Volvo Truck Center Taastrup fredag 12. maj, var inden leveringen landet i Herning, hvor den var med på Transport 2023, der fandt sted 20. - 22. april.

- Aluminiumsfælge
- 24” Smart tv
- LED-lygtebøjle på taget
- Tryklufthorn
- Krom-bøjler på front og sider med LED-lys
- Parkeringskøler
- Motor/kabine-fyr
- Focal Premium lydanlæg
- Drejbart bord- og passagersæde
- Læderrat
- Topmadras med memory-skum
- Gulvtæppe i hele kabinen
- Komfort klimaanlæg
- Kaffemaskine
- Roadpad+
- Højresvings- og bakkamera
- Lufttanke i aluminium
- Lakeret dørk
- Sideskørter,
- 6 x LED arbejdslys
- 1800 Watt inverter
- Franske flag i fælgene
Flådestyring er inkluderet i en "Paris Limited Edition". Renault Trucks’ Optifleet Check, Map, Map+ og Drive, hjælper blandt andet med daglig download fra fartskriver og førerkort, så der er overblik ved indkaldelse til kontrol.
Jakob Eisemann fra Volvo Truck Center Taastrup har stået for salg og levering af den nye trækker ti Ny Fugl Phønix ApS i Næstved
En Excellence Predict-servicekontrakt tilbyder en online vedligeholdelsesplan, der er tilpasset køretøjets brug. Kontrakten omfatter eksempelvis overvågning af de vigtigste slidkomponenter såsom batteri, kobling og bremseklodser og teknologi til forebyggelse af nedbrud i realtid for 80 procent af de komponenter, der kan føre til nedbrud.

.jpg)
© Copyright 2025 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

- Vognmand i Sorø hentede grustrailer i Østjylland
- Antallet af nyregistreringer faldt med 12,4 procent
- Stilladsfirma i Hillerød kører ud med to nye ladbiler
- Vognmand i Stenlille kan køre med store maskiner på ny tre-akslet trailer
- Vi har leveret transportnyheder i 25 år
- Logistikselskab i Odense tog to to-akslede med fra Hedensted
- Lastbilforhandler har fået ny mand med salgserfaring
- Mester flytter elektrisk med to Master-biler
- Kranproducent fra det sydlige Aarhus etablerer eget datterselskab i Spanien
- Let lastbil kører uden om vejafgiften med en totalvægt på 11,99 ton
- Fire-akslet trailer kan rumme 83 kubikmeter skrot - og andet godt
- Lastbilproducent er oppe på over 5.000 solgt og leveret elektriske lastbiler på verdensplan
Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |