Vognmand valgte to franske med det meste
Mandag 15. juli 2024 kl: 13:15
Af: Redaktionen
L. M. Transport Ans A/S har fornyligt fået leveret to nye Renault Trucks T-High 4x2 Turbo Compound-modeller. De nye fuldt luftaffjedrede Lyon-modeller indeholder rigtig meget udstyr - eksempelvis luksusførerstol og drejestol i passagersiden. Herudover er der Stand Air Cooler, vidvinkelkamera, læderpakke samt original motorkappe.
Bilerne er opbygget med dørk foran skamlen samt skørter og diverse LED-arbejdslys, lysskilt og to projektører på solskærmen. Herudover er de med de nye opdateringer i førerhusene.
Opbygning og klargøring er foretaget hos Volvo Truck Center Viborg, mens Ringvejens Autolakeri i Silkeborg, der drives af Per Olesen, har taget sig af lakering og dekoration.
Bilerne er solgt og leveret af Lars Herslund, Renault Trucks/Volvo Truck Center Viborg.

.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Mindre elektrisk varebil har fået større batteri-kapacitet
- 15 meter lang trailer kan rumme godt 100 kubikmeter
- To trækkere er opbygget til forskellige opgaver - og leveret til den samme
- Vognmandens datter fik sit ønske opfyldt
- Vognmand har fået trækker med twinsteer
- Bornholmsk logistik-koncern har fået fire elektriske stjerne
- Februar fik 54 flere ud at køre
- Vognmandsvirksomhed i Herlev har fået fire-akslet forvogn med kran og hejs
- Sværlasttrailere med tre aksler kan trækkes ud og blive fire meter længere
- Vognmand kan løfte 175 ton med ny kranbil
- Containertransportør har fået nyt man-skab på Sjælland
- Sønderjysk vognmand har koblet for en ny fire-akslet påhængsvogn med tip
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |
.gif)





